Te tudod, hogy mit is hengerezel valójában?

Te tudod, hogy mit is hengerezel valójában?

A hengerrel a kötőszövetedet és az izmaidat tudod fellazítani.

Senkit nem szeretnék elijeszteni szakszavakkal, vagy hosszan írni arról, hogyan hálózza be testünket a myofasciális rendszer. Ha olvasnál róla kicsit többet, akkor ezt a posztomat ajánlom a figyelmedbe:

https://gyogyitotorna.hu/tevhitek-sorozat/

Azt biztosan tudod, hogy nagy bajokat okozhat, ha féloldalasan terheled magad. A rossz terheléseloszlást okozhatja a görnyedt testtartás vagy épp a túl egyenes, merev gerinc, továbbá ha féloldalas terhelést kapsz a munkahelyeden, vagy mindig csak az erősebbik lábadat, kezedet használod.

A tested izmainak és az azokat körülvevő mély kötőszövetes rétegnek rugalmasnak kell lenniük, és el kell tudniuk csúszni egymáson a különböző rétegeknek. Ha rossz a terhelésed, ha már életedben valamikor megsérültél, netán műtéted is volt, akkor ezek a rétegek összetapadhatnak. Ugyanezt okozza a túlterhelés is, ha nem melegítesz be, nem nyújtasz le, és nem törődsz azzal, hogy az izmaid és a kötőszöveted rugalmasak is legyenek. Ami nem rugalmas, az egyrészt nem erős, másrészt nem tud adaptálódni, így inkább szakad, és kész is a sérülés. Meghúztad, begyulladt, elszakadt. Ráadásul a teljesítményt is rontják, hisz az izmok nem tudnak megfelelően dolgozni.

Ahol összetapadnak ezek a rétegek, ott a szövetek elveszítik a rugalmasságot. Ha valami letapadt, akkor nyújtani is kevesebb sikerrel tudod. ( Egy letapadt szövetet nem tudsz nyújtó gyakorlattal fellazítani.)

Ha pedig egy szövet rugalmatlan és feszes, ott romlik a vérkeringés, a nyirokáramlás, az érzékelő receptorok hibás jeleket is küldhetnek az agy felé és ez már önmagában kialakíthat egy fájdalom-érzetet.

Ha azt gondolod, hogy az egészségedért mindent megteszel, hogy sportolsz, de kizárólag az erősítésre koncentrálsz, akkor sajnos tévedsz. A fent említett szöveteknek szükségük van a regenerációra a valódi fejlődéshez.

Itt egy picit túlmutat a poszt azon, hogy csak a hengerezésről írjak. Egy jól berögzült féloldalas terheléssel élő sportoló mozgásmintáját nehéz, de nem lehetetlen megváltoztatni. Itt már érdemes több technikát is alkalmazni, és nem csak gurulgatni a hengeren az egész testtel, mindenhol ugyanannyit ugyanúgy. Egyéni tanácsadáson megtanítom, a te testednek pontosan hol van szüksége több lazításra, és hol erősítésre. Melyik testrészeden hogyan használd a hengert.

Igen, a hengeren nem csak gurigázhatod magad.

Nemsokára pedig kész lesz egy több órás teljes online videós kurzus arról, hogyan használd helyesen az smr-hengert és hogyan állítsd azt maximálisan a rehabilitációd és annak szolgálatába, hogy egyenesebb legyen a testtartásod.

Szeretném ha minél több egészségtudatos ember figyelne a teste jelzéseire és megtanulná, hogy hol van az a határ, amikor már mindenképpen szakembert kell felkeresni. Nagyon szomorúan tapasztalom, hogy az emberek évekig húznak egy problémát, halogatják a szakember felkeresését, pedig az időben elkapott panaszokat sokkal könnyebb helyrehozni.

Ha szeretnéd személyre szabottan megtanulni, hogy a testednek mire van szüksége, akkor időpontért keress bizalommal! Nálam minden egy részletes állapotfelméréssel kezdődik, hogy a panaszaid valódi okát megtaláljuk és a leghasznosabb terápiát illetve gyakorlatokat kapd meg, amik hozzásegítenek téged a gyógyuláshoz.

Személyesen Egerben dolgozom, de ha nem tudsz eljönni hozzám, akkor válaszd az online óra lehetőségét!

Időpontért keres bizalommal elérhetőségeim valamelyikén!

info@gyogyitotorna.hu

06205564489