Te milyen hengert használsz?

Akik hozzám járnak, biztosan ismerik, és remélem, hogy használják is rendszeresen az smr-hengert. Mindenhol olvashatsz, láthatsz információkat a hengerezésről. De oly sok félrevezető posztot olvastam már én is, hogy szeretném, ha érthető és hasznos információkat tudnék átadni.

Gyógytornász vagyok, de sportolok is, és én is többféle hengert használok itthon, a tornateremben és az edzésen is. Vajon hányan tudjátok, hogy ténylegesen miért is jó, ha a henger sima vagy rücskös? Az edzésen azt látom, hogy random, amelyik jut, azzal hengereznek. Ha a tornateremben el is magyarázom, hogy milyen lenne az optimális, mégis impulzív vásárlásként azonnal vesztek egy igen rücskös változatot a legközelebbi sportboltban. És mikor megkérdezem, hogy ugye emlékeztek, miről beszéltünk, akkor többnyire az a válasz, hogy „igen, de már úgy szerettem volna elkezdeni… És azonnal vettem egyet, ami a legkönnyebben elérhető volt.” Hogy mi a baj ezzel?

Ha aktív életet élsz, teljesen mindegy, hogy hobbi- vagy versenysportoló vagy, akkor kellett, hogy találkozz már a hengerrel. Valahol. A hozzám forduló sportolók nagy része már hallott róla. Látta, tapintotta… többségük vett is egyet, de nem használja rendszeresen. 🙁 Ha nem jól használod, akkor lehet, hogy felesleges időtöltésnek érzed, hogy ezen gurigázod magad. A sport éltet, inkább azt csinálod. De hol marad a rehabilitáció? Hol maradnak a kiegészítő dolgok, amik bizony hozzátartoznak a sportoláshoz?! Szerinted mitől fejlődik igazán jól az izomzatod?

Ha csak terheled magad, akkor ne csodálkozz, ha előbb-utóbb fel kell keresned egy gyógytornászt, mert itt-ott fáj, feszül, vagy már le is sérültél. És hogy ezzel mi a baj?!

Ezzel az a baj, hogy egy rosszul megválasztott henger nagyobb kárt okozhat, mint hasznot. Ha rosszul használod, akkor szintén.

Ebben a posztban szeretném felmérni, hogy nektek milyen hengeretek van otthon és milyen gyakran használjátok őket.

Kérlek, írd meg kommentben, hogy hetente hányszor használod a hengered és hogy

A: sima, kemény felszínű hengered van

B: rücskös, kemény felszínű hengered van

C: Sima, közepesen kemény hengered van

D: bordázott, közepesen kemény hengered van

E: radroller-ed van otthon

A válaszodat előre is köszönöm, ugyanis ezzel segíted a munkámat!

Ha szeretnél többet megtudni a hengerekről és a használatukról, olvasd el a következő posztokat is!

Nemsokára pedig kész lesz egy több órás teljes online videós kurzus arról, hogyan használd helyesen az smr-hengert és hogyan állítsd azt maximálisan a rehabilitációd és annak szolgálatába, hogy egyenesebb legyen a testtartásod. Részletek hamarosan. 😉

Szeretném ha minél több egészségtudatos ember figyelne a teste jelzéseire és megtanulná, hogy hol van az a határ, amikor már mindenképpen szakembert kell felkeresni. Nagyon szomorúan tapasztalom, hogy az emberek évekig húznak egy problémát, halogatják a szakember felkeresését, pedig az időben elkapott panaszokat sokkal könnyebb helyrehozni.

Ha szeretnéd személyre szabottan megtanulni, hogy a testednek mire van szüksége, akkor időpontért keress bizalommal! Nálam minden egy részletes állapotfelméréssel kezdődik, hogy a panaszaid valódi okát megtaláljuk és a leghasznosabb terápiát illetve gyakorlatokat kapd meg, amik hozzásegítenek téged a gyógyuláshoz.

Személyesen Egerben dolgozom, de ha nem tudsz eljönni hozzám, akkor válaszd az online óra lehetőségét!

Időpontért keres bizalommal elérhetőségeim valamelyikén!

info@gyogyitotorna.hu

06205564489